KontaktO WydawnictwiePunkty sprzedażyPeriodykiKatalogNowościTania KsiążkaPrymasowe Wydawnictwo GAUDENTINUMJeśli chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach,
proszę zapisać się na listę:

Imię:
E-mail:
[ rejestracja ]      

 [ szukaj ]      Twój koszyk
Karta pozycjiCena:  25.00 zł

zamów
DZIAŁ >> Kazania / Pomoce duszpasterskie

Otwarte drzwi Kościoła. Słowo pasterskie ks. abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski tom 2

abp Wojciech Polak prymas Polski


Drugi tom Otwartych drzwi Kościoła stanowi zbiór homilii wygłoszonych przez ks. abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski od czerwca 2015 do czerwca 2016 roku. W sposób szczególny nauczanie w tym czasie tematycznie związane było z wydarzeniami 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia: „Ksiądz Arcybiskup zwracał uwagę na potrzebę i znaczenie zarówno powrotu do źródeł chrzcielnych Polski, jak i naszego osobistego powrotu do tajemnicy chrztu i odnowy chrzcielnych przyrzeczeń. Wielokrotnie wyrażał pragnienie, żeby jubileuszowy rok służył nie tylko wspominaniu historycznych wydarzeń, ale przede wszystkim szczeremu spojrzeniu na siebie i wspólnemu dorastaniu w chrześcijańskim powołaniu.
Dotykając w swoich homiliach trudnych spraw, które są doświadczeniem współczesnego człowieka i naszej rzeczywistości, nie odwołuje się do politycznych uwarunkowań, nie kieruje się sondażami i badaniami opinii publicznej, ale pozostaje wierny Chrystusowej Ewangelii, miłości i szacunkowi wobec każdego człowieka, i w końcu także pragnieniu jedności, która przeciwstawia się wszelkim podziałom i niezgodzie.”

ISBN 978-83-65189-54-7
format: 145x205 mm, oprawa miękka, stron: 410[ Poleć znajomym tę pozycję ]

Zapowiedzi | Nowości | Katalog | Periodyki | Punkty sprzedaży | O Wydawnictwie | Kontakt

Opracowanie - PREKURSOR